Iltapäiväjäät alkavat tiistaina 5.9.
15.8.2017 13:13 Uutiset / Pääsivusto

Tiistaisin ja keskiviikkoisin klo 15.00–16.00 paikka MK2 (HUOM! Ma ja to vuoro on taitoluistelijoiden käytössä)

Jäävuoron tarkoituksena on yrittää korvata puuttuvia luonnonjäitä ja kannustaa omatoimiseen harjoitteluun sekä yhdessä tekemiseen. Toiminta on vapaamuotoisen itseohjautuvaa. Pelaajat kantavat itse vastuun siitä, että seuraavat periaatteet toteutuvat: vapaan luistelu/laukomisosion jälkeen (n 10 min) käynnistetään pienpelejä poikkikentällä niin, että kaikki voivat osallistua oman tasoiseen pienpeliin. Mikäli ei halua osallistua peliin voidaan toinen pääty jättää vapaamuotoiseen harjoitteluun.( laukominen, syötteleminen vapaamuotoinen ”kikkailu”)

Pelaajien vastuulla ovat joukkuejaot ja maalien yms. apuvälineiden siirto ennen vuoroa ja sen jälkeen. Pelaajan minimivarustus on kypärä, hanskat, luistimet, maila ja kaulasuojus (suositellaan polvisuojuksia). Muistathan ,että ”respect” kuuluu huippu-pelaajan käytöstapoihin jäällä ja sen ulkopuolella. Pelijää on maksuton.

Maalivahdit ovat myös tervetulleita iltapäiväjäille.

Turvallisuusohjeet:
- Taklauskielto
- Kaikilla oltava oma voimassaoleva vakuutus
- Kyseessä on seuran harjoitusohjelmaan (jäävuorolistaan) merkitty omaharjoitteluaika.
- Paikalla olevat aikuiset määräävät ja ohjeistavat tarvittaessa. Jos paikalla ei ole yhtään aikuista, toimitaan kuten ulkokaukaloissa tai golf-rangella; omalla vastuulla.

http://www.finhockey.fi/junnut/oppaat_ja_materiaalit/seuraharjoitukset_eivat_yksin_ri/artikkeli_kiekkolehti/

HUOM!

Toiminnan muuttuessa edellä mainitusta tai vuoron peruuntuessa Blues Juniors tiedottaa aiheesta seuran verkkosivuilla, joten seuraathan tiedotteita!!!

Harjoitteluintoa kaikille!


   
Lisää uutisia
Blues
«  Heinäkuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Liity seuraan
Ilmoittautumiset
Kategoriat